Co je SAXOŠKOLA.CZ a jak ti může pomoct

Saxofon

SAXOŠKOLA.CZ jsou stránky věnované SAXOFONU a jeho výuce. Cílem těchto stránek je shromáždění maximálního množství materiálu týkajícího se saxofonu a vytvoření přehledného portálu pro každého saxofonistu, od budoucího až po profesionála. Web byl spuštěn 30. srpna 2022 a je mým osobním projektem, kterým chci zaplnit prázdné místo na českém internetu, které vzniklo po zániku stránek saxík.com. Pokud by ses rád do tohoto projektu zapojil jakoukoli pomocí, pak pro informace klikni zde nebo mě kontaktuj.

Součástí SAXOŠKOLY je YouTube kanál a Facebooková skupina.

Líbí se ti SAXOŠKOLA? Pošli poděkování.

Co zde najdeš?

Vše okolo saxofonu

V této části najdeš:
🔹 odpovědi na nejčastější otázky o saxofonu
🔹 historii nástroje
🔹 detailní popis jednotlivých částí saxofonu
🔹 co budeš potřebovat za vybavení, když se chceš začít učit hrát na saxofon
🔹 saxofonovou literaturu, tzn. z čeho se učit hrát a kde čerpat další informace a znalosti

Knihovna

V této části najdeš skladby upravené pro saxofon. Zatím jich není moc, ale postupně určitě budou přibývat. Pravidelně sleduj nebo se přidej do skupiny na Facebooku.

je sekce, která se saxofonu věnuje v praxi. Najdeš zde:
🔹 různé stupnice a akordy (durové, mollové, bluesové, cirkevní, chromatickou a další budou doplněny)
🔹 technická cvičení, která řeší nějaký konkrétní problém, se kterým se můžeš u saxofonové hry setkat. Pokud řešíš nějaký technický problém na a nenašel(la) jsi zde odpověď napiš mi, přes kontakt nebo ve skupině na FB.
🔹 základní informace, jak začít s improvizací. (Prozatím jsou to jen neucelené fragmenty, ale v dlouhodobém plánu mám v záměru to zpracovat komplexněji. Je to výzva i pro mě! :-))

Hudební teorie

Nejnutnější souhrn teoretických znalostí, které je pro muzikanta dobré znát.

Tabulka hmatů na saxofon

Praktický pomocník pro každého začínajícího saxofonistu.

Pro jakékoliv dotazy, připomínky, náměty a podobně mi napiš přes kontakt nebo ve skupině na FB a stejně tak, pokud bys zde rád zveřejnil něco svého, či se jinak zapojil nebo mě chtěl podpořit.